Jak natočit a publikovat video

Naučte se zaznamenat významné události vaší organizace

Termín: 15. 11. 2021

KURZ ZRUŠEN

Video se v současnosti stalo běžnou součástí webových stránek, facebookových profilů a nejrůznějších blogů. O zásadní popularizaci amatérského videa se však zřejmě postaral fenomén Youtube. Každodenní záplava videozáznamů nejrůznějšího obsahu a kvality ale pouze zdůraznila skutečnost, že divákům již nestačí atraktivní téma, ale očekávají už i určitou formu. Nejde přitom v první řadě o technickou kvalitu záznamu jako spíš o celkovou koncepci.

OBSAH KURZU:

Kurz by měl zájemcům přiblížit pravidla, která jim pomohou efektivně zaznamenat významné události jejich organizace a později je efektně prezentovat. Každý, kdo vezme do ruky kameru, se totiž stává reportérem. Pro potřeby workshopu je potřeba, aby měli účastníci vlastní techniku, fotoaparát nebo mobil s kamerou. Součástí kurzu je i vysvětlení výhod a omezení jednotlivých typů záznamových zařízení.

Po teoretické části vyrazí účastníci do terénu. Odpoledne vyhodnotíme pořízený materiál. Materiál zpracujeme ve střihovém programu. Účastníci se seznámí s obecnými principy nelineárního střihu a publikování videa. Každý zájemce si buď odnese hotový sestřih, nebo mu jej zašleme.

CÍLE KURZU:

Cílem kurzu není detailní seznámení se s konkrétní technikou, ale přiblížení postupů, které autorům usnadní natáčení a divákům sledování. Důraz je kladen na maximální praktičnost, bez nutnosti předchozích zkušeností.

NA KOHO JE KURZ ZAMĚŘEN:

Kurz je pro každého, kdo chce dát svým videím jasný tvar.

CENA A INFORMACE K ORGANIZACI KURZU:

Akce v rámci Vzdělávacího programu Sdružení NROS a AVPO Servisní

Kurz proběhne 15. 11. 2021

Místo konání: v Akademii ČTK, Opletalova 5–7 Praha 1.

Kapacita kurzu je 8 účastníků

Časová dotace kurzu: od 9.00 do 15.00 hodin

běžný účastník – 2 231 Kč bez DPH

neziskové organizace – 1 983 Kč bez DPH

členové AVPO ČR – 1 586 bez DPH

Obecné informace ke kurzům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace