Dárcovské SMS: Kuřeti můžete nově přispět také 60 či 90 Kč

21. 3. 2017

Oblíbené DMS, které jsou ryze českým vynálezem, se po třinácti letech mění. Nově mohou dárci posílat neziskovým organizacím dárcovské SMS nejen v hodnotě 30, ale i 60 nebo 90 korun. A stejně jako v roce 2004 i v roce 2017 inovace odstartoval náš sbírkový projekt Pomozte dětem, a to 21. března 2017 na tiskové konferenci v České televizi.

Dárcovská SMS přichází – s vydatnou podporou České televize v projektu Pomozte dětem Nadace rozvoje občanské společnosti – v nové podobě, která umožní dárcům posílat DMS ve více cenových hladinách. Kromě klasických 30 korun to jsou nově také DMS šedesátikorunové a devadesátikorunové, a to nejen v klasické jednorázové podpoře, ale lze nastavit také jako trvalé, resp. pravidelně se opakující, DMS.

Unikátní a ryze český projekt mobilního on-line dárcovství tak vstupuje do nové etapy. Za 13 let od spuštění poslali lidé prostřednictvím dárcovských SMS více než 19 milionů zpráv a darovali více než půl miliardy korun.

Vůbec nejúspěšnějším neziskovým projektem v historii DMS je dárcovská textovka pro projekt Pomozte dětem. Od roku 2004 poslali dárci na toto heslo více než 2,5 milionu dárcovských SMS, to je téměř 70 milionů korun, což pro zajímavost dělá 13,3 % všech zaslaných DMS.

To, že v Česku vznikly dárcovské zprávy už v roce 2004, považuji za nesmírně pokrokové. Je to formát, který nám umožňuje napřímo propojovat vysílaný pořad, diváky, kteří jej doma sledují, a neziskové projekty. Jde v podstatě o ideální model fungování televize v oblasti podpory veřejně prospěšných aktivit. Jsem rád, že jsme byli před třinácti lety u rozjezdu DMS a dnes můžeme pomoci s jejich dalším rozvojem,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Výhody DMS popisuje Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti: „Byl to velký pokrok ve způsobu darování. Do té doby lidé své příspěvky telefonicky přislíbili během pořadu, ale pak museli zajít na poštu a slíbenou částku zaslat na účet. Jsem ráda, že nyní ti, kteří chtějí pomoci, to mají mnohem jednodušší.“

Z každé částky přijde neziskové organizaci 29, 59 nebo 89 Kč. Mobilní operátoři nemají žádnou marži, ona koruna jde na provozní náklady a rozvoj projektu, který spravuje Fórum dárců,“ vysvětluje Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

 

 Tisková zpráva z 21. 3. 2017 ke stažení
 Informace Fóra dárců ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace