Rozhovor s Lenkou Klopcovou

7. 8. 2018

Lenka Klopcová pracovala v Nadaci již v roce 2006 a po několika letech se do Nadace opět vrátila. Přečtěte si, jak se podle ní vyvíjí služby rané péče.

 

Popište nám vaši cestu v NROS, prosím. 

“Do NROS jsem nastoupila v roce 2006 do oddělení Globálních grantů na pozici projektové koordinátorky pro Operační program rozvoje lidských zdrojů a Jednotného programového dokumentu pro Cíl 3. Po ukončení GG, ke konci roku 2008, jsem si na necelých 8 let “odskočila” přímo do neziskové organizace. (To “odskočení si” berte s nadsázkou, absolutně jsem netušila, že se budu vracet.) V roce 2017 jsem přijala nabídku, abych se zapojila na 0,5 úvazku do práce na programu Včasná pomoc dětem, kde zúročuji zkušenosti nabité v oblasti rané péče. Od 1. 7. 2018 se mé pracovní portfolio rozšíří o práci na vzdělávání a o program Plzeňského prazdroje.”

Z jakého důvodu jste se rozhodla vrátit se do Nadace?

“Vážím si NROS jako důvěryhodné a otevřené instituce, to byl také důvod přijmout pracovní nabídku, která přišla. Musím říct, že jsem se dlouho nerozmýšlela! Práci lidí z NROS a vlastně i celou NROS jsem sledovala i po dobu, kdy jsem pracovala v oblasti rané péče.”

V čem vidíte za těch 10-11 let, co se pohybujete v tomto prostředí, největší úspěch v rané péči?

“Jsem ráda, že se službě rané péče daří díky NROS, v rámci poskytování finančních prostředků od Nadace Velux, dále zkvalitňovat a rozšiřovat. Těší nás spolupráce s celostátní profesní organizací Asociací pracovníků v rané péči, z.s. (APRP), se kterou spoluvytváříme vzdělávací modul pro poradkyně rané péče. Zároveň mám radost z mapy rané péče, která dle zpětných ohlasů nejen pracovníků rané péče, ale také široké veřejnosti, plní svůj účel.”

×

  • Konfigurační cookies
Nastavení cookies