Česká televize chystá další benefiční speciály soutěže Kde domov můj. Staňte se jejich součástí!


Česká televize nabízí neziskovým organizacím další možnost prezentovat činnost a získat finanční podporu prostřednictvím speciálních dílů soutěžního pořadu Kde domov můj. Na jaře 2020 odvysílá ČT tři benefiční speciály a jejich účastníkem může být i Vaše organizace.

POŽÁDEJTE O NADAČNÍ PŮJČKU V PROGRAMU 3P


NROS vyhlašuje 1. výběrové kolo XII. ročníku Programu 3P. Tento ojedinělý program pomáhá neziskovým organizacím formou nekomerčních půjček realizovat projekty, na které očekávají peníze přislíbené z veřejných zdrojů. Uzávěrka příjmu žádostí je 13. ledna 2020.

Fundraising po telefonu


Václav Tobrman je zkušený obchodník a zároveň lektor prodejních dovedností. Už jako obchodník dokázal plnit obratová očekávání svých nadřízených a jako lektor potom dokázal stejným směrem posunout začínající i seniorní obchodníky ve firmách nejrůznějšího zaměření. Na základě svých obchodních a lektorských zkušeností se rozhodl uspořádat seminář pro všechny, kterým se nedaří telefonovat podle jejich očekávání a kteří si připadají při fundraisingu nepříjemně a podbízivě.

Proč používat LinkedIn pro vás i vaší neziskovku?


Podle Fóra dárců dnes v komunikaci inspirující k dárcovství vedou právě sociální sítě, zejména Facebook. V roce 2018 mělo sice 56 % neziskovek ve světě na LinkedIn profil organizace, nicméně se zdá, že si s ním profíci z neziskovek (a nejen oni) moc nevědí rady a využívají jen zlomek možností, které jim tato sociální síť nabízí.

Grantový program Plzeňského Prazdroje


Hodnotící komise v grantové výzvě Plzeňského Prazdroje – prazdroj lidem 2019 vybrala 6. listopadu organizace, které podpoří částkou ve výši 2 350 000 Kč. Podívejte se, které organizace podpořila.

Role nestátních neziskových organizací v 21. století aneb v čem jsou nezastupitelné


U příležitosti Mezinárodního dne za odstranění chudoby uspořádala zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková konferenci pro nestátní neziskové organizace v sociálních službách. Zahájila tím sérii osvětových setkání, jejichž cílem je poukázat na široké spektrum služeb, které pro občany zajišťují nestátní neziskové organizace. Čtěte dále.

Několik tipů jak na výroční zprávu


Udělejte z vaší výroční zprávy skvělý propagační materiál. Výroční zpráva není jen povinný dokument. Pokud ji dobře vyladíte, může se stát skutečnou vlajkovou lodí v prezentaci vaší neziskovky. Pomůže vám pak ve fundraisingu, při získávání příznivců, podporovatelů, dobrovolníků nebo zaměstnanců. Podívejte se na několik tipů jak na to.

Jak na individuální fundraising


Přihlaste se na kurz „Jak rozvinout individuální dárcovství neziskové organizace“ s ředitelkou Dětského fondu OSN – UNICEF v České republice. Na konkrétních příkladech poznáte specifika jednotlivých fundraisingových nástrojů a způsoby, jak vybrat ty, které jsou vhodné právě pro vaši organizaci. Kurz se koná 27. listopadu v NROS.

Výběrové řízení ředitel/ředitelka NROS


Správní rada Nadace rozvoje občanské společnosti hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici ŘEDITEL/ŘEDITELKA

Spuštěno hlasování v Ceně veřejnosti Neziskovka roku 2019


Cena veřejnosti je speciální kategorií ocenění Neziskovka roku. Zatímco v hlavních třech kategoriích o oceněných neziskovkách rozhodují odborníci, v Ceně veřejnosti se naši semifinalisté ucházejí o přízeň širokých davů. Hlasovat pro vybranou organizaci můžete od 22. října do 22. prosince ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace