ČEŠI PROKAZUJÍ SVOU ŠTĚDROST. NAVZDORY KRIZI DÁL POMÁHAJÍ DĚTEM


Letošní ročník sbírky Pomozte dětem prokázal, že Češi i přes současnou situaci dokáží přispět na pomoc znevýhodněným dětem a společně vybrali 17,5 milionu korun.

Přeměňte trable na výhody a poznejte digitální kancelář Google Workspace


Víte o tom, že neziskové organizace můžou mít digitální kancelář Google Workspace (dřive G Suite) zdarma? Dostanete tím několik zajímavých nástrojů a aplikací, které můžete v rámci balíčku využívat. Více se dozvíte v příspěvku.

Více než 20 organizací se #sodvahou pustilo do procesní analýzy a již ji absolvovali


To jsou jejich reakce. Nechte se jimi inspirovat. Aktuálně tento proces pomáhá dalším desítkám organizací v jejich nasměrování na
správnou cestu k profesionalizaci. Zbývá posledních pár míst, pokud vás proces zaujal, přihlaste se.

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici Finanční manažer/ka


Baví Vás čísla, tabulky, reporty a práce s daty? Máte zkušenosti s finančním řízením projektu a základní znalosti účetních principů? Jste ochotni se podílet na rozvoji nadace a organizací občanské společnosti? Možná jste to právě Vy, kdo se může stát naším novým kolegou nebo kolegyní.

Recept na dobrý projekt


Píšete projekty a nejste úspěšní? Zajímá vás, jak jsou projekty hodnoceny, na co se zaměřit a na co nezapomenout? A jak nastavit projekt tak, aby se vám pak dobře řídil? Jak využít data z projektu pro komunikaci a oslovení dárců? Chcete slyšet příklady z praxe? Více v příspěvku.

WORKSHOP PRO NEZISKOVKY Z LIBERECKÉHO KRAJE


Rádi bychom neziskovky z Libereckého kraje pozvali na VZDĚLÁVACÍ WORKSHOP pro malé a střední neziskové organizace v rámci projektu Profesionalizace neziskovek. Workshop se koná v online podobě 9. června od 9:30 a je zdarma. V příspěvku najdete přesný harmonogram, témata přednášek a odkaz na přihlášení.

Získali jsme miliony pro talentované či znevýhodněné studenty


V srpnu odstartujeme ve spolupráci se SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše 2353 projekt na podporu středních odborných škol. V následujících pěti letech bude investováno téměř 30 miliónů korun do odborných škol ve Středočeském kraji a to díky projektu zaměřenému na posilování dovedností studentů. Projekt je podpořen dánskou nadací The Velux Foundations.

Co všechno se dá v neziskovce udělat špatně a kdo za to pak může?


​​​​​​​Znáte hlavní rizika fungování neziskových organizací z pohledu práva? Jaká je odpovědnost členů orgánů a zaměstnanců NNO podle občanského zákoníku? Jaké jsou právní rozdíly mezi darem a sponzoringem? Nejen tyto informace se dozvíte na kurzu Špatná praxe v NNO. Více v příspěvku.

Zemřela zakladatelka a dříve též členka správní rady naší nadace Jiřina Šiklová


Se zármutkem jsme přijali zprávu, že odešla Jiřina Šiklová, zakladatelka a dříve též členka správní rady naší nadace. Přínos této výjimečné ženy pro rozvoj občanské společnosti i naší nadace nelze zpochybnit. Její odkaz a myšlenky přetrvávají nadále v činnosti mnohých neziskových organizací. Více v příspěvku.

Motivace fundraisera


Práce fundraisera je velmi náročná a platí v ní, že „kdo sám nehoří, nemůže zapalovat”. Pro fundraisera je vlastní motivace a práce s ní klíčovou dovedností. Velmi důležitou roli pro tuto pozici také hraje znalost toho, co může motivovat dárce a partnery ke spolupráci. Více informací v příspěvku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace