Auta od Škodovky darem do zdravotních a sociálních služeb

11. 7. 2020

Ve středu 1. července předala ŠKODA AUTO, a.s. prvních deset ze sta vozidel Škoda Octavia pomáhajícím organizacím s cílem posílit dostupnost zdravotních a sociálních služeb a to i v odlehlých lokalitách, kde péče chybí. NROS byla společně s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO) od počátku myšlenky posílení mobility potřebných služeb u toho a zajistila celý grantový proces výběru organizací.

Škoda Auto posiluje mobilitu zdravotních a sociálních služeb v ČR

Praha/Mladá Boleslav, 1. července 2020:

Do boje s pandemií onemocněním Covid 19 se zapojilo mnoho firem a ŠKODA AUTO, a.s. nebyla výjimkou. Pro pomáhající subjekty připravila sto vozidel Škoda Octavia combi s cílem posílit dostupnost zdravotních a sociálních služeb a to i v odlehlých lokalitách, kde péče chybí. Dnes se v Mladé Boleslavi předalo prvních deset aut zástupcům pomáhajících organizací, mezi nimiž jsou i držitelé Neziskovky roku, nezávislého ocenění nejlépe řízených organizací, které každoročně Nadace rozvoje občanské společnosti uděluje.

NROS byla společně s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO) od počátku myšlenky posílení mobility potřebných služeb u toho a zajistila celý grantový proces výběru organizací. Organizace využijí nové vozy k převozu svých klientů či pacientů, případně k dopravě svých pracovníků za klienty v domácím prostředí.

„Zájem ze strany pomáhajících organizací o vozidla byl obrovský, což potvrdilo dobré rozhodnutí ŠKODOVKY posílit terénní služby. Těší mě, že jsme rozdělili auta do všech regionů ČR a mezi obdarovanými jsou námi prověřené organizace jako je ParaCENTRUM Fénix, které pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života, Pferda, pomáhající dospělým lidem s mentálním handicapem, nebo DEBRA ČR, která se zaměřuje na pomoc pacientům s nemocí motýlích křídel.“, říká ředitelka NROS Taťána Plecháčková.

NROS spolupracuje se ŠKODA AUTO, a.s. a Nadačním fondem ŠKODA na zajištění grantových programů ŠKODA Stromky, Občanská společnost a nově též Krizový fond, který je určen na podporu zachování činnosti veřejně prospěšných organizací, na něž měla pandemie onemocnění Covid19 přímý dopad.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace