Chcete vědět jak na právní pomoc dětem, nebo jak registrovat sociální službu?

12. 8. 2021

Na září jsme pro vás připravili dva zajímavé kurzy. V prvních z nich se podíváme na právní rámec pro pomoc dětem a na druhém vám ukážeme, co vše potřebujete k registraci sociální služby. Pojďme si kurzy blíže ukázat.

Existuje část rozvádějících se rodičů, kterým se nepodaří dohodnout na porozvodovém uspořádání rodiny tak, aby jejich dítě i po rozpadu rodiny mělo možnost být s oběma svými rodiči. Jejich děti se často ocitají v rozvodových bitvách, mnohdy se stávají rukojmími svých rodičů a je tak ohroženo jejich blaho. Jak efektivně řešit rodičovské konflikty tak, aby byl chráněn nejlepší zájem dítěte? Jaká je úloha orgánu sociálně-právní ochrany při řešení sporů rodičů a jaké mají sociální pracovníci nástroje k jejich řešení? Co znamená cochemská praxe a jak funguje v České republice? To vše a více se dozvíte na kurzu PRÁVNÍ RÁMEC PRO POMOC DĚTEM. Kurz je vhodný pro pracovníky sociálních služeb a krizové pomoci dětem, pracovníky OSPOD, psychology a další podobné profese.

Kurz se koná 7. září od 9.30 ve vzdělácím středisku NROS, Na Václavce 1135/9.  Více informací a možnost přihlášení ZDE.

Cílem kurzu JAK ZAREGISTROVAT DOBŘE SOCIÁLNÍ SLUŽBU je, abyste se uměli rozhodnout, zda chcete zřídit novou sociální službu či nikoliv. Kurz je určen pro ty organizace, které zatím žádnou sociální službu neposkytují, ale poskytují aktivity, u kterých mají dojem, že by mohly spadat pod některou sociální službu. Na kurzu probereme všechny souvislosti vč. financování a zařazování služeb do krajských/celostátních sítí sociálních služeb, projdeme všechny náležitosti žádosti a projdeme i standardy sociálních služeb. Kurz je postaven jako workshop, tj. obsahuje i praktická cvičení, ze kterých si odnesete vytvořené podklady k žádosti o registraci.

Kurz se koná 9. září od 9.30 ve vzdělácím středisku NROS, Na Václavce 1135/9. Více informací a možnost přihlášení ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace