Darování na dobročinné účely se letos třikrát víc vyplatí

29. 11. 2021

„Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina ohleduplných a odhodlaných občanů může změnit svět. Je to totiž jediné, co kdy fungovalo.“ Margaret Mead

Různé formy individuálních či firemních darů jsou v dnešní době klíčové pro fungování každé neziskové organizace. Počet individuálních dárců a podporovatelů neziskových organizací se v českém prostředí každoročně zvyšuje, filantropie se postupně stává společenskou hodnotou a pevnou součástí občanské výchovy.

Poskytnutí individuálního daru může mít různé podoby. I když je finanční pomoc pro každou neziskovou organizaci krajně důležitá, nemusí se primárně jednat o zaslání finančního příspěvku. Pomáhat můžete též materiálním darem, zajištěním pro bono služeb, nebo s využitím Vašeho know-how jako expertní dobrovolník.

Dárcovství se navíc v tomto roce třikrát víc vyplatí. Podle zákona o daních z příjmů si fyzické i právnické osoby mohou odečíst v úhrnu až 30 % ze základu daně.

Toto navýšení limitu dle změny zákona o daních z příjmů se týká období kalendářních let 2020 a 2021, které byly výrazně zasaženy pandemií onemocněním COVID 19. Pomoc neziskovým organizacím je tedy zvláště v tomto období, kdy mnoho z nich nemohlo realizovat plně benefiční a sbírkové akce, zcela zásadní. Toto navýšení limitu dle změny zákona o daních z příjmů se týká období od 1. 3. 2020 do 28. 2. 2022.

Přemýšlíte, komu darovat a chcete mít jistotu, že Vaše peníze budou rozděleny zcela transparentně a zkontrolováno jejich využití? Nechte to na nás.

Každoročně podporujeme stovky projektů a organizací v různých oblastech činnosti. V roce 2020 to bylo 885 projektů v objemu 35 mil. Kč. Vybereme Vám tedy subjekt dle Vašich preferencí a zajistíme smluvní a kontrolní proces.

Vy se můžete těšit na informace, jak Vaše peníze reálně pomohly. Jako odborný garant působíme již několik let v partnerství se společnostmi TESCO, ŠKODA AUTO, Swiss Life, nebo Pepco. Pro společnosti Raiffesenbank jsme úspěšně realizovali zaměstnanecké granty a pro Českou spořitelnu školíme jejich klienty sociálního bankovnictví, jak dobře finančně řídit jejich neziskové organizace.

Nebo se Vám líbí se naše projekty jako je Pomozte dětem, známý dle maskota žlutého Kuřete nebo Neziskovka roku, ocenění nejlépe řízených organizací daného roku? Podpořte nás zasláním jednorázového daru či založením trvalého příkaz na číslo účtu 7273562/0800.

Nadace rozvoje občanské společnosti je osvobozená od daně darovací. Veškeré dary, které získáme, jsou tedy využity v plné výši.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.

 

Taťána Plecháčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace