Zemřela zakladatelka a dříve též členka správní rady naší nadace Jiřina Šiklová

25. 5. 2021

Se zármutkem jsme přijali zprávu, že odešla Jiřina Šiklová, zakladatelka a dříve též členka správní rady naší nadace. Přínos této výjimečné ženy pro rozvoj občanské společnosti i naší nadace nelze zpochybnit. Její odkaz a myšlenky přetrvávají nadále v činnosti mnohých neziskových organizací.

Je mi líto,  že odešla, byla až  nekorektně upřímná, vždycky s ní byla velká zábava a zároveň bez řečí a neokázale pomohla spoustě lidí, když to bylo potřeba“, říká Hana Šilhánová, místopředsedkyně správní rady NROS.

Paní Šiklová se podílela na zahájení našeho prvního dvousemestrálního kurzu pro manažery neziskových organizací již v polovině devadesátých let. Byla jeho garantkou a probíhal na Filozofické fakultě UK pod záštitou děkana. Apelovala na potřebu profesionalizace sektoru, kvalitního vzdělávání manažerů neziskovek a sociálních pracovníků. Tomuto jsme v NROS stále věrni a proto realizujeme jak desítky odborných kurzů pro zástupce neziskových organizací ročně, tak oceňujeme ty nejlépe řízené v rámci projektu Neziskovka roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace