Sbírka Pomozte dětem


Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá NROS společně s Českou televizí. Přináší přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé České republice. Má nejširší a nejkomplexnější záběr cílových skupin dětí, kterým pomáhá.

Sbírkové konto Pomozte dětem je otevřeno celoročně pro individuální a firemní dary i pro výtěžky sbírkových a benefičních akcí. NROS ve veřejném výběrovém řízení každoročně rozděluje vybrané peníze do všech regionů na podporu projektů nestátních neziskových organizací.

Sbírka probíhá kontinuálně od roku 1998 a pro přehlednost je dělena na sbírkové ročníky. Nedílnou součástí sbírky Pomozte dětem jsou jedinečné veselé sbírkové a benefiční akce organizované dobrovolnicky desítkami pořadatelů během celého roku kdekoliv v ČR. Jarní mediální kampaň vrcholí vždy o Velikonocích v přímém přenosu České televize.

Obrázek kuřete v červenobílém kruhu se za téměř 20 let stal v Česku symbolem pomoci dětem. Nadace rozvoje občanské společnosti vytvořila spolu s Českou televizí charitativní projekt Pomozte dětem na základě britského modelu BBC Children in Need. Do dnešního dne se nám podařilo podpořit 1 400 projektů ve výši 222 milionů korun, a pomohli jsme tak 190 tisícům dětí. Na začátku to bylo hodně dobrodružné. Kolega nám zprostředkoval kontakt s charitou BBC, během týdne jsme se letěli na pořad podívat a byli jsme nadšeni. Po roce a půl konzultací s britskými kolegy, vyjednávání s televizí, dárci, producenty, pediatry či psychology byl projekt na světě,“ říká ředitelka NROS Hana Šilhánová.


Další informace:

Čtěte na www.pomoztedetem.cz.

Podívejte se na YouTube kanál sbírkového projektu.

Pomozte dětem najdete také na Facebooku a Twitteru.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace