Slavíme Den dárců

29. 11. 2017

Fórum dárců společně s Nadací rozvoje občanské společnosti připravilo na 29. listopadu oslavu pro všechny tuzemské dárce. Jako poděkování najdete na webu dendarcu.cz mimo jiné on-line knihu Zážitkového dárcovství, věnovanou všem dárcům v této zemi.

Už druhým rokem se tak 29. listopad stává dnem, kdy je čas potichu i nahlas poděkovat všem dárcům, kteří podporují charitativní a prospěšné projekty tisíců neziskových organizací po celé zemi. Den dárců 2017 je dnem všech, kteří byť desetikorunou, byť jednou dárcovskou SMS podpořili některý z neziskových projektů. Díky patří samozřejmě všem, kdo jakýmkoli způsobem darují – nejen své finance, ale také svůj čas, například jako dobrovolníci v různých neziskových organizacích.

U příležitosti Dne dárců vychází v předposlední listopadový den tradiční speciální příloha Hospodářských novin nazvaná Nejlepší nadace a fondy. Najdete v ní mimo jiné rozhovor s mecenáškou Georginou Sehnoutka Steinsky, která různými způsoby významně podporuje také Nadaci rozvoje občanské společnosti. Ve zveřejněném žebříčku TOP 25 nefiremních nadací a fondů se pak naše nadace umístila na krásném 5. místě s 58 290 648 Kč rozdělenými neziskovým organizacím v roce 2016.

Další informace ke Dni dárců najdete na www.dendarcu.cz.

Aktuální informace o dárcovství v České republice se dočtete například v článku Češi rádi darují druhým. Neziskové projekty podporuje až 71 procent z nich.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace