Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Obnova altánu v zahradě Vily Čerych

20. 7. 2017

Prostřednictvím charitativního webu Daruj správně usilujeme o získání prostředků určených na záchranu altánu v zahradě Vily Čerych v České Skalici. Pomůžete?

Vila Čerych v České Skalici se svou rozsáhlou zahradou je jedinečnou ukázkou dokonale začleněného domu do promyšlené zahradní kompozice s charakteristickými objekty zahradní architektury a mobiliáře. Zastřešený altán tu má dominantní postavení. Je oblíbený nejen jako místo pro klidné posezení v odlehlé části zahrady, ale stal se také tichým svědkem začátků mnoha manželství – často si jej vybírají snoubenci pro svatbu.

Atmosféra Vily Čerych a její zahrady okouzlila i Václava Havla, který tu natáčel svůj film Odcházení. Je otevřena široké veřejnosti pro nejrůznější aktivity, můžete se tu ubytovat nebo navštívit některou z kulturních či osvětových akcí.

Vilu Čerych získala Nadace rozvoje občanské společnosti darem od bratří Čerychů v roce 2001, jimž byl dům s přilehlou zahradou vrácen v restituci. V současné době o ni pečuje ve spolupráci s Centrem rozvoje Česká Skalice, provozovatelem Vily Čerych.

Kampaň na obnovu Vily Čerych a možnost přispět na Daruj správně: www.darujspravne.cz/obnova-altanu-v-zahrade-vily-cerych

Moc děkujeme za finanční pomoc i za sdílení kampaně.