Finanční gramotnost

4 kurzy v rámci společného vzdělávacího programu sociálního bankovnictví České spořitelny a NROS

Termín: 9. 10. 2020

KURZ JE PLNĚ OBSAZEN A MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ UZAVŘENO

Na základě našich dlouholetých zkušeností se vzděláváním pracovníků NNO jsme ve spolupráci sociálního bankovnictví České spořitelny připravili sérii čtyř seminářů zaměřených na finance. Přihlášený se musí zúčastnit všech čtyř seminářů. Předpokladem je účast maximálně 1 zástupce z jedné NNO. Seminář je vhodný převážně pro ředitele organizace, nebo finančního ředitele nebo případně finančního manažera. Před jednotlivými semináři každý obdrží formulář a na základě vyplnění bude kurz individuálně přizpůsoben. Součástí semináře je pro každou organizaci individuální konzultace s lektory v rozsahu 5 hodin na vámi zvolené téma jednoho ze čtyř seminářů nebo v kombinaci. Po skončení každého semináře a pak s odstupem půl roku, vyplní organizace zpětnou vazbu pro účely měření dopadu vzdělávacího programu.

Témata vychází z metodiky Zdravé organizační řízení, kterou využíváme  v rámci projektu Neziskovka roku.

9. 10. 2020 – Finanční plánování

Poradíme vám s plánem finančního řízení. Ukážeme, jak sestavit rozpočet, který umožňuje plnit cíle obsažené ve strategickém a operačním (ročním) plánu. Důležité je také mít stanovené pracovní náplně a odpovědnosti zaměstnanců v oddělení financí. Ukážeme vám, jak na to.

Lektor Ing. Petr Hořejš

 

16. 10. 2020 – Fundraising z pohledu financí

Ukážeme vám, jak naplánovat a doložit popis struktury volných zdrojů a poradíme vám, jak zajistit volné (účelově nevázané) finančních zdroje pro vaši neziskovku.

Lektor Mgr. Petr Konečný, MBA

 

23. 10. 2020 – Příjmy a výdaje

Během tohoto semináře si ukážeme, jak doložit plán finančního řízení, ve kterém navrhujete způsob diverzifikace příjmů.

Lektor Ing. Jan Černý

 

30. 10. 2020 – Čerpání rozpočtu

Ukážeme si sledování finančních toků, odchylky od čerpání rozpočtu, řízení změn.

Pracovník bude po semináři schopen doložit, jak často a kým dochází ke sledování čerpání rozpočtu. Bude připraven  na řízení změn. Řekneme si, jaké mít finanční směrnice.

Lektor Ing. Petr Hořejš

 

CENA A INFORMACE K ORGANIZACI SEMINÁŘE:

Na tento seminář mají přednost klienti České spořitelny.

Pokud je vaše organizace klientem ČS (tedy má alespoň jeden aktivní účet), prosím napište informaci při vyplňování formuláře do zprávy.

Místo konání: ONLINE – informace k přístupu na kurz obdržíte emailem

Časová dotace kurzu: 9.30 do 14.30

Cena 4000 Kč/os za všechny 4 kurzy

Obecné informace ke kurzům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace