NROS ocenila Neziskovky roku 2017

28. 11. 2017

Již popáté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti společně s partnery ocenění Neziskovka roku. Během slavnostního večera převzaly vítězné organizace prestižní titul a nádhernou trofej ve tvaru hranolu z optického skla organizace ve čtyřech kategoriích: malá, střední, velká neziskovka a Cena veřejnosti. A kdo tedy stanul na stupních vítězů?

Titul Malá neziskovka si odnesla organizace Celé Česko čte dětem o.p.s. se sídlem v Ostravě.

Titul Střední neziskovka získal Domácí hospic Vysočina, o.p.s., z Nového Města na Moravě.

Titul Velká neziskovka obdržela organizace ACORUS, z.ú., z Prahy.

Cenu veřejnosti a srdce veřejnosti si v letošním roce vydobyl Hospic sv. Jana N. Neumanna z Prachatic, který získal 2 697 hlasů. Celkem hlasovalo 6 911 lidí.

Všechny oceněné organizace si odnesly finanční odměnu a věcné dary od podporovatelů akce. Vítěz v Ceně veřejnosti pak obdržel také poukaz na pobyt ve Vile Čerych.

V letošním ročníku o vítězi rozhodly v některých kategoriích pouze dvě desetiny bodů. Kvalita řízení organizací je tak vyrovnaná a zlepšuje se každým rokem. Všichni ti, co se probojovali do finále, jsou vítězové,“ říká k letošnímu ročníku Jana Vožechová, zástupkyně ředitelky NROS a manažerka Neziskovky roku.

Ocenění Neziskovka roku je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce. Tyto prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje NROS na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

Ocenění Neziskovka roku 2017 podpořili: hlavní partner Skupina ČEZ a partneři Česká spořitelnaPlzeňský PrazdrojNadace PreciosaNadace Neziskovky.cz a Divadlo Archa. Mediálním partnerem ocenění je Česká televizeČeský rozhlas Radiožurnál a Právo.

  Tisková zpráva z 28. 11. 2017 je ke stažení zde

Další informace a fotografie najdete na www.neziskovkaroku.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace