Obnova altánu v zahradě Vily Čerych

28. 8. 2017

Prostřednictvím charitativního webu Daruj správně přispěli dárci na záchranu altánu v zahradě Vily Čerych v České Skalici částkou 25 820 Kč.

Děkujeme všem, kdo se do naší crowdfundingové kampaně zapojili, že darovali správně a pomohli nám tak získat alespoň část financí, které jsou k zásadní rekonstrukci dominantního prvku krásné zahrady třeba. Kampaň sice skončila, na opravu altánu je ale samozřejmě možné přispívat dál, a to přímo na sbírkové konto Vily Čerych, č. účtu 505333572/5500. Děkujeme.

Vila Čerych v České Skalici se svou rozsáhlou zahradou je jedinečnou ukázkou dokonale začleněného domu do promyšlené zahradní kompozice s charakteristickými objekty zahradní architektury a mobiliáře. Zastřešený altán tu má dominantní postavení. Je oblíbený nejen jako místo pro klidné posezení v odlehlé části zahrady, ale stal se také tichým svědkem začátků mnoha manželství – často si jej vybírají snoubenci pro svatbu.

Atmosféra Vily Čerych a její zahrady okouzlila i Václava Havla, který tu natáčel svůj film Odcházení. Je otevřena široké veřejnosti pro nejrůznější aktivity, můžete se tu ubytovat nebo navštívit některou z kulturních či osvětových akcí.

Vilu Čerych získala Nadace rozvoje občanské společnosti darem od bratří Čerychů v roce 2001, jimž byl dům s přilehlou zahradou vrácen v restituci. V současné době o ni pečuje ve spolupráci s Centrem rozvoje Česká Skalice, provozovatelem Vily Čerych.

Dokument o Vile Čerych a Ladislavu Čerychovi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace