Založení dárcovského fondu


V rámci našeho portfolia nabízíme firmám, jednotlivcům či skupinám možnost založení dárcovského fondu.

Dárcovský fond umožňuje uskutečnění vlastní filantropické vize a hodí se pro partnery, kteří chtějí rozvíjet, zlepšovat, nebo jinak prospěšně působit, ale nemají v této oblasti zkušenosti. Neví koho přesně podpořit, nebo nemají čas či kapacity na to, aby kontrolovali naplňování svých vizí. Oproti daru umožňuje fond různou míru zapojení dárce a stálou kontrolu nad vkladem a naplňováním cílů. Nadace rozvoje občanské společnosti přispěje svými zkušenostmi a znalostí českého neziskového prostředí k efektivnímu uskutečnění vizí jednotlivých dárců.

Co nabízíme?

  • Poradenské služby při zakládání dárcovského fondu
  • Možnost otevřít si dárcovský fond
  • Částečnou nebo úplnou správu dárcovského fondu včetně možnosti rozhodnout se o míře vašeho zapojení do aktivit fondu

Pomůžeme vám především:

  • Se stanovením vize při otevření fondu a konkretizací oblasti podpory

Můžete podpořit např. konkrétní sociální problematiku anebo její dílčí část, určitý okruh příjemců, konkrétního příjemce, konkrétní region atd.

  • S určením míry vlastního zapojení

Váš fond může nést vaše jméno či jméno vaší společnosti a být v kompletní či částečné správě NROS anebo ve vaší správě s odbornou garancí NROS.

  • S určením okruhu dárců

Může se jednat o uzavřený individuální fond (pro jednoho dárce), skupinové fondy (pro vymezenou skupinu dárců, např. zaměstnance společnosti) či otevřené fondy (do nichž může přispívat kdokoliv, koho nadchne poslání fondu).

  • S určením doby existence a způsobu využití fondu

Doba existence a způsob využití fondu se odvíjí od stanovené filantropické vize, způsobu čerpání prostředků, doby realizace vize, investičních záměrů, atd. Může se jednat o fond jednorázový, dlouhodobý, trvalý fondu či kombinovatelný.

 

Společně založíme fond dle vašich přání a možností.

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace