Program 3P


Program 3P pomáhá už dvanáctým rokem neziskovým organizacím formou návratných nadačních příspěvků realizovat projekty, na které očekávají peníze přislíbené z veřejných zdrojů.

V uplynulých jedenácti letech  poskytla NROS neziskovým organizacím na projekty, které by jinak nemohly být realizovány, více než 68 milionů korun.

Žádosti jsou přijímány na předepsaném formuláři dle programových podmínek XII. roční výzvy Programu 3P v českém jazyce.

Věnujte prosím pozornost údajům, které uvádíte v žádosti – nepravdivě uvedené údaje jsou důvodem k okamžitému vyřazení žádosti z výběrového řízení.

Všechny dokumenty je nutné dodat v písemné a také v elektronické podobě (naskenované ve formátu PDF) na adresu:

Nadace rozvoje občanské společnosti
Program 3P

Na Václavce 1135/9
150 00 Praha 5

 

Aktuální dokumenty pro žadatele

 Vše, co potřebujete vědět o Programu 3P v roce 2020

Dotazy je možné zasílat elektronicky na adresu: jana.trombikova@nros.cz.


Jak to vidí…

„Roky jsme předfinancování našich beskydských projektů, a to i těch velkých, zvládali víceméně v rámci svého cash-flow díky překryvu různých projektů. Teď to poprvé úplně nevycházelo, tak jsme si chtěli půjčit. Účet máme už 20 let u stejné banky, takže ta nás má dokonale přečtené. Ví, že máme dobrou platební morálku a že za celou dobu jsme nebyli v problémech. A pak, když tam přijdete, slyšíte, že historie super, smlouva o dotaci taky, „kdybyste byli komerčním subjektem, není problém,  ale jste nezisková organizace, nevejdete se do tabulek, takže pardon“. Před těmi 20 lety to tak bývalo, dnes to docela překvapí. Za téhle situace je NROS a její „návratný nadační příspěvek“ (čili půjčka) dobrým řešením. Celkem jasné podmínky, dopředu víte, kolik vás to bude stát, rychlé a korektní jednání. Díky.“

Vojtěch Bajer, předseda ČSOP Salamandr

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace